TOPlist

Propojení paths za křižovatkou

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Propojení paths za křižovatkou

Příspěvekod okoun » 10 lis 2023 00:14

Zdravím, rád bych se zeptal, jakým způsobem mám propojit dvě "cesty pro AI"? V Crossing Editoru jsem natáhl path a teď nevím, jak jej propojit s "path pro AI" která je ve splinu křižovatky. Potřebuji tímto místem vést linku, aby se autobus navázal z leva. Dle fotky.

Předem děkuji za rady, s pozdravem, O. :)
Přílohy
gvbf.jpg
Uživatelský avatar
okoun
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 23 zář 2014 13:59

Re: Propojení paths za křižovatkou

Příspěvekod TheFloxiCz » 12 lis 2023 09:05

Path nestačí jen natáhnout, ale musí se zároveň propojit s jiným - musí na sebe plynule navazovat. Každý path má své dva body - začátek a konec - jiné pathe lze napojit pouze na tyto dva body. Můžeš si to představit jako splinu, která musí být propojená s další, jinou splinou, aby nechyběl kus silnice.

V Malování jsem rychle zprasil ukázku, jak by to mělo být napojené. Červené body jsou začátky a konce pathů. Zelená čára je původní, modrá je zamýšlený path, který chceš přidat.
PATHE.png


V tvém případě by tedy ten původní path (rovný path) musel být rozdělen tam, kde končí ten tvůj přidaný (vypadalo by to nějak takto), aby nedocházelo k despawnu vozidel.
PROPOJENI.jpg


Problém je, že jakmile rozdělíš ten původní rovný path na 2 kratší pathe o stejné celkové vzdálenosti, tak dojde k tomu problému, že budeš muset upravit i všechny trasy linek, které tudy projíždí. Původní path totiž zanikne, linky se zde budou despawnovat, a budou se spawnovat na náhodném pathi někde na mapě (a hned se zase despawnou).
Jediné funkční řešení v tvém případě tedy je, abys ten tvůj nový path ještě prodloužil (napojil na něj další), který by byl až do bodu konce toho rovného pathe (viz obrázek).
2.png
2.png (10.45 KiB) Zobrazeno 786 krát
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Propojení paths za křižovatkou

Příspěvekod okoun » 12 lis 2023 14:03

Mnohokrát děkuji! :) Jsem rád, že mi to někdo vysvětlil i s obrázky. :) Díky moc. :)
Uživatelský avatar
okoun
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 23 zář 2014 13:59


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků